Co je Polárka? Bruntálská dílna Polárka o.p.s. provozuje denní terapeutickou dílnu Polárka na adrese Nám.J.Žižky 2, 79201 Bruntál.

V této dílně probíhají dle rozvrhu od pondelí do ctvrtka v době od 8:00 do 14:00 , v pátek od 8:00 do 12:00 hodin pracovní terapie a arteterapie, které jsou prokládány muzikoterapií, hrou na hudební nástroje, bubnováním na africké djembe, jógou, dramaterapií, triviem (psaní, čtení, počítání), plaváním a canisterapií.

Provoz těchto terapií navštěvuje denně 27 mentálně postižených uživatelů z Bruntálska, Rýmařovska, Vrbenska a Horního Benešova. V roce 2008 jsme získali registraci na poskytování sociální služby - sociálně terapeutická dílna.

Mimo denního provozu se naši uživatelé velmi aktivně zapojují do konání měsíčních akcí společenských, kulturních a sportovních.

Mezi větší akce patří maškarní karneval, zájezd do aquaparku, zájezd na koncert Novy, vystoupení na celostátní přehlídce MOSTY, taneční zábava, bowling, kuželky, plavecké závody, festival přátelství.
Stali jsme se pořadateli krajských závodů v bowlingu v rámci SPMP ČR. Přehlídkou umění a celoroční práce našich uživatelů je každoročně pořádaná podzimní AKADEMIE, kterou se prezentujeme všem příznivcům a sponzorům.

Tak jako nejjasnější hvězda Malého vozu Polárka ukazovala od nepaměti námořníkům na moři směr sever, tak naše dílna Polárka ukazuje směr v životě svým uživatelům, osobám s mentálním postižením.

Úvodní Strana
O Společnosti
Akce
Sponzoři
Konakt
Výroční zprávy
Fotogalerie
Aktuality
Odkazy
Přihlásit se